Zacięty mecz w Rzeszowie. Punkt bonusowy dla Rawicza

Andrzej Bartkowiak
FB Metalika Recycling Kolejarz Rawicz
Żużlowcy Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz zatrzymani w Rzeszowie. Nasz zespół stoczył zacięty mecz na Podkarpaciu. Jeszcze przed biegami nominowanymi był remis. Dwa ostatnie wyścigi należały jednak do gospodarzy.

Goście wybrali się na to spotkanie z postanowieniem zdobycia przynajmniej punktu bonusowego. Przypomnijmy, że w Rawiczu zespół trenera Romana Jankowskiego wygrał z ekipą z Rzeszowa 49:40. W rewanżu Rzeszowianie chcieli się zrewanżować i wyrwać pełną pulę drużynie z Wielkopolski.

Mierzymy w trzy punkty, bo wciąż walczymy o fazę play-off

– mówił przed meczem Michał Widera, menager zespołu z Rzeszowa.

Przyjechaliśmy tu powalczyć o dobry wynik

– przyznał z kolei jego vis a vis – Roman Jankowski.

Pojedynek był zacięty, bo po 3 biegu powtarzanym wskutek upadku Drożdża i Balińskiego, w którym wykluczony został Karol Baran mieliśmy remis 9:9. Potem jednak Stali Rzeszów udało się dwa razy przywieźć dublet i po 9 wyścigach gospodarze mieli 8 punktów zaliczki. W dwumeczu tracili więc już tylko jedno "oczko". Połowę strat Rawiczanie odrobili w biegu nr.10, w którym świetnie ze startu ruszył Ratajczak, a po chwili dołączył do niego także Damian Dróżdż.

Po 10 minutowej przerwie Kolejarz ponownie ruszył do kontrataku i znów przywiózł dublet za sprawą Szaluderbacha i Rew, którzy uporali się z Rempałą i Rolnickim. W kolejnym było trzecie zwycięstwo z rzędu, choć tym razem nie podwójne, ale dzięki temu wynik się odwrócił na (35:37). Rzeszowianie szybko się zrewanżowali tym samym i przed wyścigami nominowanymi mecz zaczynał się od nowa przy stanie (39:39).

Dwa ostatnie biegi nie poszły już po myśli drużyny z Rawicza. Najpierw Ratajczak z Sadurskim po przegranym starcie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w konfrontacji z Rolnickim i Cyferem, a w ostatnim tylko na chwilę parze Masters – Łęgowik zagroził Szlauderbach. Dwa podwójne triumfy na zakończenie spotkania dały sukces Rzeszowianom 49:41 i dwa duże punkty w tabeli. Naszej drużynie przypadł punkt bonusowy i spadek na drugie miejsce w tabeli.

7R Stolaro Stal Rzeszów – Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 49:41

7R Stolaro Rzeszów: Patryk Rolnicki - 11 (3,2,3,0,3), Sam Masters - 11+3 (2*,1*,2*,3,3), Adrian Cyfer - 7+2 (1,1*,1,2,2*), Karol Baran - 2 (w,2,0,-), Hubert Łęgowik - 11+1 (2,3,3,1,2*), Dawid Rempała - 7 (3,3,0,1), Mateusz Majcher - 0 (w,d,0)

Metalika Recycling Kolejarz: Keynan Rew - 5+1 (2,1,0,2*,-), Damian Baliński - 5 (1,2,1,1,-), Kacper Pludra - 0 (0,0,-,0), Szymon Szlauderbach - 8+1 (0,3,1*,3,1), Damian Dróżdż - 8 (3,0,3,2,0), Damian Ratajczak - 8+1 (2,1,2,2*,1), Krzysztof Sadurski - 7 (1,3,3,0)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani