Klaudia Gertchen zdobyła Suzuki Puchar Polski Kobiet w koszykówce... znów! BC Polkowice triumfują w 2023 roku [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
Rawiczanka Klaudia Gertchen ponownie wygrała Suzuki Puchar Polski w koszykówce kobiet w sezonie 2023! To kolejny znaczący sukces rawickiej koszykarki w karierze.

Z Rawicza na europejskie parkiety

Klaudia Gertchen, która pierwsze koszykarskie kroki stawiała w lokalnej drużynie Olimp Rawicz, kolekcjonuje kolejne prestiżowe osiągnięcia. W swoim dorobku ma już m.in. tytuł mistrzyni kraju, zwyciężczyni pucharu i superpucharu Polski a także jest brązową medalistką mistrzostw Europy w koszykówce 3x3!

Rawicka koszykarka jest również ważną zawodniczką narodowej kadry Polski i swojego zespołu BC Polkowice, z którym walczy m.in. w Eurolidze.

BC Polkowice wygrywa Suzuki Puchar Polski Kobiet 2023

To właśnie z ekipą z Polkowic, w ubiegłą niedzielę (26.02.2023) Gertchen obroniła puchar Polski z ubiegłego roku. W rozegranym w Sosnowcu meczu finałowym, polkowiczanki w pięknym stylu pokonały zespół PSI Enea Gorzów Wielkopolski. Klaudia rzuciła 12 punktów i zebrała 4 piłki.

MVP finału została uznana Erica Wheeler, która w niedzielę rzuciła 25 punktów.

SPRAWDŹ TEŻ

PSI ENEA GORZÓW WIELKOPOLSKI – BC POLKOWICE 68:94

Kwarty: 17:26, 16:24, 15:30, 20:14.

• Gorzów Wielkopolski: Smith 23, Wadoux 9 (1x3), Allen 9, Keller 8, Senyurek 5 (1x3) oraz Horvat 9 , Bazan 5 (1x3) i Matkowska 0.
  • Polkowice: Wheeler 25 (2x3), Puter 13 (3x3), Telenga 13, Gajda 8 (2x3), Spanou 5 (1x3) oraz Gertchen 12 (4x3), Friskovec 11 (3x3), Banaszak 4, Zasada 3 (1x3) i Stępień 0.