Oto nasze "Nadzieje Olimpijskie". Lista sportowców i trenerów z Rawicza, którzy w 2022 otrzymują stypendium od burmistrza

Jakub Latusek
Jakub Latusek
Archiwum / Jakub Latusek
Udostępnij:
Znamy zawodników i zawodniczki z gminy Rawicz, którzy w 2022 roku otrzymują stypendia "Nadzieje Olimpijskie". Nagrodzono także trenerów sportowców, którzy reprezentują Rawicz na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

"Nadzieje Olimpijskie - Rawicz (2022)

Stypendia sportowe pod nazwą „Nadzieje Olimpijskie” i nagrody dla zawodników są wyrazem uznania dla prezentowanego poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie sportu oraz mogą być formą pomocy w celu dalszego podnoszenia poziomu wyszkolenia, formy sportowej czy umożliwienia kontynuacji startów w zawodach.

Nagrody dla trenerów i instruktorów są natomiast wyrazem uznania dla pracy szkoleniowej i wychowawczej wykonywanej w rawickich klubach sportowych z zawodnikami, którzy uzyskali w danym roku stypendium sportowe lub nagrodę, uroczyście wręczane na organizowanej co roku gali.

Stypendia są wręczane na uroczystej gali. Z uwagi na sytuacje epidemiczną ostatnia odbyła się w 2019 roku.

Z NASZEGO ARCHIWUM

Lista zawodników otrzymujących stypendium sportowe "Nadzieje Olimpijskie" w 2022 roku:

  • Lena Adamska - 100 zł/ m-c - KA 4 resPect Kołaczkowice - kadra Wielkopolski w piłce nożnej kobiet; wraz z drużyną KA 4 resPect zdobyła Halowe Mistrzostwo Wielkopolski.
  • Joanna Mosiek - 500 zł/ m-c - MUKS Kadet Rawicz - członkini Kadry Narodowej Juniorów w skokach długich; udział w ME Juniorów w trójskoku (17m.); udział w MŚ w trójskoku (17m.); I klasa sportowa; 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w trójskoku; II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w trójskoku.
  • Igor Kaczmarek - 500 zł/m-c - SKI TEAM Kaczmarek - I miejsce w Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim w konkurencji supergigant.
  • Grzegorz Heinze - 300 zł/m-c - Klub Sportowy Team Wrocław - V miejsce w Pucharze Polski Juniorów do lat 20 w wyciskaniu leżąc klasycznym w kat. +83 kg; II miejsce w Pucharze Polski Juniorów do lat 20 w trójboju klasycznym w kat. +83 kg; Rekordzista Polski Juniorów do 20 lat w kat. 120 kg i +120 kg w martwym ciągu klasycznym, w przysiadzie klasycznym, w trójboju siłowym klasycznym.
  • Izabela Szurowska - 300 zł/m-c - Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich BUDOKAN - II miejsce w Mistrzostwach Polski w kumite indywidualnym seniorek +68 kg .
  • Jakub Miśkowiak - 500 zł/m-c - Eltrox Włókniarz Częstochowa - Tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów na żużlu.
  • Kacper Bidowaniec - 500 zł/ m-c - Towarzystwo Pływackie Zielona Góra - III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w sztafecie 4x100m stylem dowolnym.
  • Filip Radel - 100 zł/m-c - RKKS Rawia Rawicz - kadra Wielkopolski młodzików w koszykówce.
  • Alex Polowczyk (od kwietnia) - 100 zł/m-c - RKKS Rawia Rawicz - kadra Wielkopolski młodzików w koszykówce.
  • Marcel Becelewski - 100 zł/m-c - RKKS Rawia Rawicz - kadra Wielkopolski młodzików w koszykówce, udział w Meczu Gwiazd wielkopolskiej koszykówki młodzieżowej w kat. U13.
  • Hubert Jarmuż - 200 zł/m-c - Panthers Wrocław - wraz z drużyną zdobył tytuł drugiego Wicemistrza Polski Juniorów U19 w ramach rozgrywek Polskiej Futbol Ligi Junior.
  • Jakub Jarmuż - 500 zł/m-c - Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących Świt - II miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w koszykówce mężczyzn do lat 23 z dużyną WKSN "Swit"; III miejsce w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w koszykówce mężczyzn; członek Kadry Polski niesłyszących w koszykówce; I miejsca w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w LA w sztafetach 4x100m i 4x400m w kat U19; II miejsca w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w LA w biegu 100m, 400m, 600m, rzucie oszczepem w kat. U16; III miejsca w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w LA w rzucie dyskiem, w pchnięciu kulą w kat. U16.
  • Kinga Przyjemska - 100 zł/m-c - Akademia Teakwon-do IN-NAE - V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - walki do 42 kg.
  • Emilia Ulbin - 100 zł/m-c - Akademia Teakwon-do IN-NAE - V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - układy formalne DAN.
  • Antoni Ulbin - 200 zł/m-c - Akademia Teakwon-do IN-NAE - III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - test siły.
  • Kacper Bujakiewicz - 200 zł/m-c - Akademia Teakwon-do IN-NAE - III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w technikach specjalnych.
  • Robert Mielcarek - 500 zł/m-c - RKS Bock - I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 100.
  • Wiktoria Lokś - 100 zł/m-c - RKS Bock - IV miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap Mix 7.
  • Natalia Brzezińska - 300 zł/m-c - RKS Bock - II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 100.
  • Marcin Kalecki - 100 zł/m-c - RKS Bock - IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 125.
  • Wojciech Lisiak - 500 zł/m-c - RKS Bock - I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 100.
  • Stanisław Sołtys - 100 zł/m-c - RKS Bock - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 125.
  • Michał Kowalski - 100 zł/m-c - RKS Bock - VI miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w strzelaniu do rzutków w konkurencji Skeet 125.
  • Antoni Sołtys - 150 zł/m-c - RKS Bock - I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków Trap 75.
  • Kacper Baksalary - 500 zł/m-c - RKS Bock - I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w konkurencji Skeet 125 i ustanowił nowy rekord Polski 59/60 pkt.
  • Krzysztof Buniowski - 200 zł/m-c - RKS Bock - III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji Skeet 125.
  • Julia Stolaś - 100 zł/m-c - RKKS Rawia Rawicz - kadra Wielkopolski młodziczek.
  • Weronika Kryś (od czerwca) - 100 zł/m-c - RKKS Rawia Rawicz - kadra Wielkopolski młodziczek.
  • Jonasz Walenczak - 300 zł/m-c - Klub Sportowy Sporty Walki Rawicz - II miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików w kat. do 75 kg.
  • Aleksandra Jankowiak - 500 zł/m-c - Klub Sportowy Sporty Walki Rawicz - I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Kadetek w kat. 70 kg.
  • Maurycy Markowski - 100 zł/m-c - RKK Surem - VII miejsce w Mistrzostwach Polski w karate.
  • Natasza Cichoszewska - 200 zł/m-c - RKK Surem - III miejsce w Mistrzostwach Polski w karate.

CZYTAJ TEŻ

Lista zawodników otrzymujących w 2022 roku jednorazowe nagrody rzeczowe:

  • Marcel Andrzejczak - 200 zł - Akademia IN-NAE - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - układy formalne 8-7 cup.
  • Nikodem Smentek - 200 zł - Akademia IN-NAE - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - układy formalne 6-5 cup.
  • Cezary Sztulpa - 200 zł - Akademia IN-NAE - I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - układy formalne 6-5 cup.
  • Gabriela Ulbin - 200 zł - Akademia IN-NAE - III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików - układy formalne +4 cup.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nagrody dla trenerów i instruktorów w 2022 roku:

  • Aldona Świtała - 800 zł; Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Kadet.
  • Krzysztof Glina - 500 zł; Rawicki Klub Karate Surem.
  • Ryszard Kapłon - 800 zł; Rawicki Klub Sportowy BOCK.
  • Marek Szymański - 800 zł; Sporty Walki Rawicz.
  • Piotr Kaczmarek - 800 zł; SKI TEAM Kaczmarek.
  • Paweł Jóska - 500 zł; Akademia Teakwon-do IN-NAE.
  • Piotr Świderski - 800 zł; Eltrox Włókniarz Częstochowa.
  • Szymon Maciołek - 300 zł; Rawicki Koszykarski Klub Sportowy Rawia Rawicz.

ZOBACZ!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska zorganizuje mistrzostwa na najwyższym poziomie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie