Joanna Mosiek z minimum na Mistrzostwa Europy U20! Pobiła swoją "życiówkę" o 12 centymetrów

Jakub Latusek
Troje reprezentantów MUKS Kadet Rawicz, po tygodniu ciężkiej pracy, wystartowało na Poznańskiej Olimpii. Zawody najmilej wspominała będzie Joanna Mosiek, która poprawiła swój życiowy rekord i zakwalifikowała się na ME U20!

Pierwszego dnia w trójskoku, bardzo rewelacyjnie spisała się Joanna Mosiek, która poprawiając rekord życiowy o 12 cm, wypełniła minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy U20 w Estońskim Tallinie. Aktualnie jej rekord życiowy wynosi 12,82 cm (wynik 2 cm lepszy od minimum kwalifikacyjnego).

- Nasza zawodniczka została złotą mulitmedalistką i do złota w trójskoku, w niedzielę dołożyła złoty krążek w skoku w dal, gdzie wyrównała rekord życiowy 5,50m - mówi trener Aldona Świtała.

Niewiele zabrakło, aby z dorobkiem dwóch medali do Rawicza wrócił także Aleksander Bańkowski. Rawicki skoczek zdobył brązowy medal w konkurencji trójskoku U18 z wynikiem 12,49 m. W skoku w dal również wyrównał swój rekord życiowy (5,78 m), ale zajął pechowe dla zawodników czwarte miejsce.

Milena Maćkowiak wystartowała na dystansie 2.000m z przeszkodami, ale nie ukończyła biegu ze względu na złe samopoczucie.

SPRAWDŹCO SŁYCHAĆ U INNYCH SPORTOWCÓW Z RAWICZA!