Golejewko: Amatorzy skakali przez przeszkody

mos
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Archiwum NaszeMiasto.pl
Już po raz trzeci w Golejewku spotkali się miłośnicy koni i amatorskich skoków przez przeszkody. Zawody, które rozegrano tutaj w ostatnią niedzielę, przyciągnęły wielu znakomitych jeźdźców.

W niedzielę (20 maja) w Golejewku odbyły się III Amatorskie Zawody w Skokach przez Przeszkody. Konkurs został podzielony na trzy kategorie – klasa LL, klasa L oraz klasa P. Łącznie odnotowano ponad 80 startów.

Najłatwiejszym konkursem kierowanym do jeźdźców z mniejszym doświadczeniem był ten klasy LL. Przeszkody, z jakimi musiały zmierzyć się konie miały wysokość 90 cm. Tutaj najważniejsza była dokładność. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajęło aż 8 uczestników na 9 koniach biorących udział w zawodach. Byli to:

- Alicja Boś koń: Simplu Red 38 klub: SKJ Kosow Gołaszyn

Kolejna klasa L wymagała już większego przygotowania. Przeszkody liczyły sobie wysokość 100 cm, a trasa przejazdu wymagała od zawodników zaangażowania i odpowiednich umiejętności, jeżeli chodzi o prowadzenie wierzchowca. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Mieszko Dąbrowski na koniu Falstaf z KJ BM Kobylin. Do tego samego zawodnika niego należało również drugie miejsce w klasie L, które zdobył w duecie z koniem Elita. Na podium znalazł się także Patryk Sierakowski reprezentujący KJ Jeziorki-Osieczna jeżdżący na koniu Black.

Najciekawsza dla oglądających i najtrudniejsza dla uczestników była rozgrywka w klasie P. Zakwalifikowało się do niej 10 jeźdźców. Bezkonkurencyjna okazała się Monika Hojna na koniu Jasyr. Jej klub to Agro Handel Śrem. Drugie miejsce wywalczył Patryk Sierakowski na koniu Black, a trzecie triumfujący w klasie L Mieszko Dąbrowski dosiadający konia Elita.

Zawody w skokach przez przeszkody dla amatorów zorganizował Pakosławski Klub Sportowy „Parada” i Stadnina Koni Golejewko.