Znów pobiegli w hołdzie dla tragicznie zmarłego kolegi - mł. chor. Tomasza Mielko [FOTO]

Jakub Latusek
ppor. Adrian Skrzypek / Służba Więzienna
W Czerwińsku koło Zielonej Góry odbył się - już po raz siódmy - Bieg Przełajowy Służb Mundurowych i Sympatyków - „Memoriał Tomasza Mielko”.

Organizatorem zawodów, które przeprowadzono w dniu 12 października, był Zarząd Okręgowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Poznaniu przy współudziale Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu. Patronat honorowy nad biegiem objął Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej.

- Wzorem lat ubiegłych biegano na trasach o długości 5 i 10 kilometrów, w dwóch kategoriach startowych: „Open” i „Służby Mundurowe”. Odbył się także bieg dzieci na dystansie 500 m - informuje kpt. Ewa Szulc z Zakładu Karnego w Rawiczu.

Na starcie stanęło ponad 100 uczestników, w tym m.in. funkcjonariusze Służby Więziennej i innych służb mundurowych. Najliczniejszą grupę zawodników stanowili przedstawiciele Zakładu Karnego w Rawiczu, którzy uplasowali się w biegowej czołówce. Mjr Zbigniew Zieliński z rawickiej jednostki zajął 1 miejsce w biegu na 5 km - w kategorii „Służby Mundurowe” oraz 2 miejsce w kategorii „Open” natomiast st. chor. Bartosz Poprawski zajął odpowiednio 4 i 6 miejsce.

- Biegowe wydarzenie stanowiło przede wszystkim formę szacunku dla zmarłego Kolegi - śp. mł. chor. Tomasza Mielko – operatora Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej funkcjonującej w Zakładzie Karnym w Rawiczu, który siedem lat temu zginął śmiercią tragiczną w trakcie wykonywania obowiązków służbowych - opowiada kpt. Ewa Szulc.