Udany rewanż za mistrzostwa Europy. Aleksandra Jankowiak jest już w ćwierćfinale mistrzostw świata juniorek w boksie (2022)

Jakub Latusek
Polski Związek Bokserski
Rawicka pięściarka Aleksandra Jankowiak walczy na mistrzostwach świata juniorek rozgrywanych w Hiszpanii. Idzie jej wybornie - pokonała wyżej notowaną zawodniczkę i wystąpi w ćwierćfinale imprezy.

Mistrzostwa globu juniorów i juniorek w boksie odbywają się od 13 do 27 listopada 2022 roku w hiszpańskiej La Nucii. Łącznie o medale walczy około 600 pięściarzy i pięściarek z 73 krajów. W imprezie bierze udział 19-osobowa reprezentacja Polski:10 zawodników i 9 zawodniczek.

Z orzełkiem na piersi na światowym czempionacie występuje mistrzyni kraju w swojej kategorii - Aleksandra Jankowiak z klubu Sporty Walki Rawicz.

W 1/8 finału losowanie wskazało na walkę dwóch najlepszych zawodniczek ostatnich mistrzostw Europy: rywalką Jankowiak została Nicoleta Crinuta Sebe z Rumunii. W Soffi górą była Rumunka, ale tym razem Jankowiak udanie się zrewanżowała i wygrała z Sebe 4:1.

- Po pierwszej rundzie Polka prowadziła 3-2, ale w drugiej triumfowała 5-0 i na kartach sędziów było 3:0. Ostatnie 3 minuty też dla naszej zawodniczki, która zwyciężyła 4:1 (30-27, 30-27, 30-27, 29-28, 27-29) - relacjonuje Polski Związek Bokserski w mediach społecznościowych.

Po wygranej nad mistrzynią Europy, Aleksandra Janakowiak jest o krok bliżej medalu na światowym czempionacie. W pojedynku o krążek rawiczanka spotka się z Bakyt Seidish z Kazachstanu.