Strażackim Mistrzem Polski w szachach został rawiczanin [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
Urząd Miejski w Głuchołazach – Wydział Promocji, Turystyki i Sportu
St. sekc. Mikołaj Kowalczuk z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu zajął I miejsce w klasyfikacji „Strażak PSP” podczas XVIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach.

Mistrzostwa odbywały się w miejscowości Pokrzywna (gmina Głuchołazy) w dniach 3-7 kwietnia 2019 r. Organizatorem imprezy był Urząd Miejski w Głuchołazach, a patronat honorowy nad nią objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Obrony Narodowej, Minister Sprawiedliwości, Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Komendant Główny Policji.

Wśród 79 uczestników obecny był st. sekc. Mikołaj Kowalczuk, na co dzień ratownik w Jednostce Ratowniczo–Gaśniczej KP PSP w Rawiczu.

Turniej rozegrano w 9 rundach, systemem szwajcarskim. Przewiduje on 90 minut na partię dla zawodnika oraz 30 sekund na posunięcie. Istotą rozgrywanego turnieju jest jego zaliczenie do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE, która w oparciu o system rankingowy ELO oblicza poziom graczy na podstawie ich wzajemnych pojedynków.

W klasyfikacji ogólnej tytuł Mistrza Polski zdobył Kamil Cichy reprezentujący Akademię Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Wicemistrzem Polski został Robert Tustanowski reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Wierzbcu, a na najniższym stopniu podium stanął Daniel Michalski z JW 4408 – 5 LPA Sulechów.

Mikołaj wywalczył 9 miejsce oraz okazał się najlepszym w kraju strażakiem PSP w tej „królewskiej grze”.