Rodzeństwo z Rawicza zdobyło złote medale na "mistrzostwach świata"!

Jakub Latusek
@Skiteamkaczmarek - fb
Rodzeństwo Iga i Igor Kaczmarkowie z Rawicza wystartowali w międzynarodowych zawodach w narciarstwie alpejskim. Dzięki ich umiejętnościom na austriackich stokach aż trzykrotnie zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego".

Internationale Kidstrophy to międzynarodowe zawody dla dzieci w narciarstwie alpejskim, niekiedy zwane nieoficjalnymi Mistrzostwami Świata dzieci. W tegorocznych zawodach wzięło udział blisko tysiąc dzieci z 20 krajów. W tym gronie znaleźli się Iga i Igor Kaczmarkowie z Rawicza, którzy wystartowali w Skicrossie i Slalomie Gigancie, w swoich kategoriach wiekowych U9 oraz U14.

Rezultaty osiągnięte przez zawodników Skiteamkaczmarek nie mogły być lepsze. Iga zdobyła podwójne złoto! Jej starszy brat zwyciężył w Skicrossie oraz zdobył brązowy medal w Slalomie Gigancie. Rawicki zespół reprezentował też Jan Kielkiewicz, który zajął 9 miejsce w Skicrossie w kategorii U9