Rawicz. Przetarg na Nowy Poligon bez rozstrzygnięcia. Inwestycja przesunie się w czasie

Jakub Latusek
Jakub Latusek
Archiwum / Jakub Latusek
Udostępnij:
Gmina Rawicz nie rozstrzygnęła przetargu na modernizację kąpieliska i terenów przyległych, czyli tzw. "Nowego Poligonu". Oferty zaproponowane przez wykonawców były zbyt wysokie lub nie spełniono wymagań formalnych do udziału w postępowaniu. Co teraz?

Nowy Poligon w Rawiczu

Ze względu na ogrom planowanych w ramach "Nowego Poligonu" prac, przetarg został podzielony na 4 pakiety.

Pierwsze dwa dotyczyły przebudowy ulic Świętojańskiej oraz ul. Czeladniczej. Kolejny to budowa nowej promenady, biegnącej terenami poligonu. Ostatni i zarazem największy to pozostałe prace przy przebudowie terenu kąpieliska wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Przetarg na modernizację poligonu w Rawiczu

W przetargu zdecydowało się wystartować 7 firm, które złożyły oferty na różne pakiety. Wśród oferentów są 3 przedsiębiorstwa z gminy Rawicz. Pozostałe pochodzą z Piasków, Warszawy, Jemielna i Wrocławia.

Największym zainteresowaniem cieszył się pakiet związany z przebudową ulicy ul. Świętojańskiej - wystartowały w nim wszystkie przedsiębiorstwa. Dwa złożyły także ofertę na modernizację Czeladniczej. Dwie oferty dotyczyły budowy promenady, natomiast na wykonanie kompleksowej modernizacji kąpieliska zgłosił się jeden oferent.

Będzie kolejny przetarg?

Chociaż część zaproponowanych kwot mieściło się w limitach ustalonych przez gminę, przetarg pozostanie nierozstrzygnięty.

- Jeżeli nie byłoby takich ograniczeń, że musimy rozstrzygnąć wszystkie pakiety, żeby móc podpisać umowę, to moglibyśmy rozstrzygnąć tę część na ulicę Świętojańską. I to jest jedyny, bo pozostałe nie są możliwe do rozwiązania - przekazał Grzegorz Kubik podczas konferencji prasowej. - Pozostali przedsiębiorcy złożyli bardzo wysokie oferty na te zadania drogowe. Dodatkowo ten, który zaproponował w dwóch pakietach cenę mieszczącą się w naszych założeniach kalkulacyjnych, nie dopełnił pewnych formalności i musimy te trzy pakiety unieważnić - dodał burmistrz.

Przypomnijmy, inwestycja pod Rawiczem uzyskała dofinansowanie z programu Polski Ład wynoszące ponad 18,5 miliona złotych. Jak przekazał burmistrz, inwestorzy otrzymali od rządu dodatkowe 3 miesiące na wyłonienie wykonawców. Wkrótce możemy się zatem spodziewać kolejnego przetargu na modernizację rawickiego kąpieliska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Bon turystyczny ważny do września

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie