RAWICZ. Podopieczni Ryszarda Kapłona zdobyli medale na Igrzyskach Wojskowych

Jakub Latusek
BOCK Rawicz
Polscy zawodnicy, pod wodzą trenera Ryszarda Kapłona, reprezentujący Wojsko Polskie w Światowych Igrzyskach Wojskowych zdobyli dwa medale. To kolejny rawicki akcent na igrzyskach, po tym, jak srebro w biegu sztafetowym zdobył Przemysław Waściński.

W konkurencji Trap125 złoty medal wywalczył Jaromir Wojtasiewicz, ustanawiając swoim wynikiem rekord CISM (121 pkt. kwalifikacje, 43 pkt. finał). Drugie miejsce zajął Aleksei Alipov z Rosji (122 pkt. kwalifikacje, 42 pkt. finał), trzecie Daniele Resca z Włoch (120 pkt. kwalifikacje, 33 pkt. finał).

Tomasz Pasierbski zajął siódme miejsce (120 pkt.), a Piotr Kowalczyk (zawodnik ,,BOCK” Rawicz) miejsce 20 (113 pkt.).

W zespole Jaromir Wojtasiewicz, Tomasz Pasierbski i Piotr Kowalczyk wywalczyli medal srebrny.