Rawicz. Dziewczęta rywalizowały o mistrzostwo powiatu w koszykówce. Wygrały licealistki

Jakub Latusek
ZSZ w Rawiczu
Dwie kobiecie reprezentacje: uczennic I LO w Rawiczu oraz Zespołu Szkół Zawodowych walczyły w mistrzostwo powiatu rawickiego w koszykówce. Po zaciętych pojedynkach, lepsze okazały się uczennice I Liceum Ogólnokształcącego, zwyciężając w dwumeczu 105:95

- Pierwsze spotkanie odbyło się na parkiecie rawickiego ogólniaka już w grudniu. Wówczas, po słabszej dyspozycji w drugiej połowie meczu, nasze zawodniczki uległy gospodyniom - mówi Weronika Waresiak, nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 69:57 dla koszykarek z rawickiego liceum (14:14, 15:26, 17:7, 23:10).

Rewanż, rozegrany w sali Zespołu Szkół Zawodowych przyniósł jeszcze więcej emocji. Po zaciętej końcówce, w ostatniej minucie meczu, koszykarki ZSZ Rawicz „wydarły” licealistkom zwycięstwo, pokonując je 38:36 (5:15, 12:2, 4:10, 17:9). Dwunastopunktowa zaliczka z pierwszego spotkania nie pozwoliła na obronę tytułu, plasując reprezentantki „zawodówki” na drugim miejscu w powiecie.

Koszykarki z liceum będą reprezentowały powiat na etapie rejonowym.