Rawicz. Dwie rawickie drużyny zanotowały porażki. Futsaliści w Poznaniu, koszykarze na własnym parkiecie

Jakub Latusek
Petro-Lawa Futsal Rawicz / Archiwum
Dwiema porażkami zakończyły się weekendowe spotkania rawickich sportowców. Futsaliści z klubu Petro-Lawa walczyli o pierwsze ligowe punkty w Poznaniu, koszykarze z Rawii ulegli na własnym terenie zespołowi ze Stargardu.

PORAŻKA Z NOWYM LIDEREM

Koszykarze z Rawicza dobrze rozpoczęli spotkanie na hali w Sierakowie. Prowadzili nawet 9:0. Później goście ruszyli do odrabiania strat.

- W drugiej kwarcie łapiemy dołek w ofensywie, a przeciwnik coraz śmielej wykorzystuje swoją przewagę fizyczną. Na przerwę schodziliśmy tracąc 10 pkt. W 3 kwarcie dalej mieliśmy problem ze znalezieniem drogi do kosza. W szczególności byliśmy nieskuteczni zza linii 6,75, podejmowaliśmy rzuty z nieprzygotowanych pozycji wynikające ze złej decyzyjności - mówi trener Patryk Czerwiński. - Finalnie przegrywamy z liderem ze Stargardu o 17 pkt. chociaż czuliśmy, że przy lepszej skuteczności mogliśmy napsuć więcej krwi rywalowi.

Po zwycięstwie nad Rawią, zespół ze Stargardu wskoczył na fotel lidera III ligi.

RKKS RAWIA RAWAG RAWICZ vs. PGE SPÓJNIA II STARGARD 61 : 78 (16:17, 16:25, 15:22, 14:14)

Dla Rawii punktowali:
Kacper Samuła 19 (5zb, 3as, 8p), Ernest Wacyra 17 (2x3, 3p), Maksymilian Skupin 11 (1x3, 4as, 3p), Hubert Mikołajczyk 5, Patryk Czerwiński 3 (6 zb), Grzegorz Chorzępa 2 (4zb), Antoni Skupin 2, Piotr Popiel 2, Kacper Górny 0

WCIĄŻ BEZ PUNKTÓW

Walkę o pierwsze ligowe punkty przegrali futsaliści, którzy rozgrywali swój mecz w Poznaniu. . Rawiccy piłkarze walczyli ambitnie - na przerwę schodzili z 2-bramkową stratą (4:2). Pomimo dopingu kibiców, którzy wybrali się do stolicy Wielkopolski, zespół z Rawicza przegrał 10:3.

Bramki dla Rawickiego zespołu zdobyli Bartosz Chociaj (rzut wolny), Krystian Nowicki i Adrian Nawrot.

ICEA Futsal Poznań 10:3 Petro - Lawa Futsal Rawicz (4:2)