Polskie koszykarki 3x3 wygrywają turniej w Belgradzie. Kolejny przystanek to mistrzostwa Świata [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
@FB - KOSZ KADRA
Kadra narodowa polskich koszykarek 3x3 wygrała kolejny prestiżowy turniej. Tym razem nasze zawodniczki z Klaudią Gertchen w składzie były najlepsze w turnieju w Belgradzie. Polki zaliczyły kolejny sprawdzian przed startującymi wkrótce mistrzostwami Świata.

Koszykarki 3x3 znów wygrały turniej

W Belgradzie polska kadra wystąpiła w sprawdzonym składzie: Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Dominika Owczarzak oraz Klaudia Sosnowska. W fazie grupowej pokonały Rumunię (21:8) i uległy pierwszej drużynie Węgier (9:17). W ćwierćfinale zwyciężyły w pojedynku z Austryjaczkami (17:14) a w półfinale z reprezentantkami Wielkiej Brytanii (18:15).

W finale Polki ponownie spotkały się z reprezentacją Węgier i zrewanżowały się za porażkę w fazie grupowej. Biało-czerwone wygrały 19:11 i w dorobku naszej kadry znalazł się kolejny wygrany turniej.

Czas na mistrzostwa Świata 3x3

Przed naszymi koszykarkami kolejne wyzwanie - od 21 czerwca 2022 roku rozpoczną się mistrzostwa Świata, które odbędą się w belgijskiej Antwerpii. W grupie biało-czerwone zagrają z Mongolią, Egiptem, Dominikaną i Belgią.