MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Po raz ósmy oceniali więzienną prasę. Zdaniem jury konkursu "Szpalty za kratą" najlepszy periodyk wydaje Areszt Śledczy Warszawa - Grochów

Jakub Latusek
Jakub Latusek
Zakład Karny w Rawiczu
Zakład Karny w Rawiczu już po raz ósmy był organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Szpalty za kratą”, w którym oceniane są gazetki więzienne. W tegorocznej edycji zgłoszono 30 tytułów.

- Więzienne periodyki tworzone i wydawane przez osoby pozbawione wolności pod nadzorem funkcjonariuszy Służby Więziennej stanowią bardzo ważny element procesu resocjalizacji. Pozwalają na dotarcie z ważkimi informacjami do szerokiego grona więźniów, stanowią doskonały warsztat piśmienniczego rzemiosła, sprzyjają nabywaniu nowych umiejętności np. z zakresu obsługi programów komputerowych, w pożyteczny sposób wypełniają czas wolny - mówi mjr Ewa Szulc, rzecznik Zakładu Karnego w Rawiczu.

Sprawdzanie prac konkursowych w konkursie odbyło się za pomocą dwóch składów jurorskich. Pierwszy z nich tworzyli przedstawiciele Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz pracowników dydaktycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Druga grupa jurorów składała się z przedstawiciela środowiska naukowego oraz przedstawicieli mediów i świata kultury

Ocenie nadesłanych prac brano pod uwagę zarówno względy merytoryczne, w szczególności ciekawą tematykę, obecność treści sprzyjających procesowi resocjalizacji i przygotowujących osadzonych do wyjścia na wolność oraz dotyczące form i sposobów aktywnego oraz racjonalnego odbywania kary pozbawienia wolności, jak i formalne, w tym szatę graficzną, kompozycję tekstów, poziom adiustacji i korekty.

Najwyżej oceniono:

  1. miejsce – „W kratkę” - wydawany przez Areszt Śledczy Warszawa - Grochów,
  2. miejsce – „Piąty południk” - wydawany przez Areszt Śledczy w Lublinie,
  3. miejsce – „Kalejdoskop” – wydawany przez Zakład Karny w Wojkowicach.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone zestawami książkowymi, notatnikami, długopisami oraz dyplomami. Trzem redakcjom zostały przyznane wyróżnienia.

CZYTAJ TEŻ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na rawicz.naszemiasto.pl Nasze Miasto