Miejska Górka: Mistrzostwa Europy w Ju Jitsu ze srebrnym medalem

mos
UM w Miejskiej Górce
Adrian Rutkowski z UKS Ju Jitsu i Judo w Miejskiej Górce zdobył srebrny medal w zakończonych niedawno Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju Jitsu.

Od piątku do niedzieli (11-13 maja) we włoskim mieście Genua rozgrywane były Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju Jitsu. Pojawili się na nich również reprezentanci klubu z Miejskiej Górki – Adrian Rutkowski i Patryk Rakowski, którzy znaleźli się w składzie 28-osobowej kadry narodowej. Towarzyszył im trener Kornel Ratajski.

Adrian Rutkowski zdobył srebrny medal w kategorii powyżej 81 kg. Już pierwszego dnia turnieju zajął drugie miejsce wśród juniorów w swojej kategorii wagowej. Aby zostać wicemistrzem Europy musiał ostatecznie stoczyć cztery pojedynki. Dwa z nich były zwycięskie. Jego wysoka pozycja cieszy tym, bardziej, że to pierwszy medal z mistrzostw Europy dla UKS Ju Jitsu i Judo w Miejskiej Górce w kategorii mężczyzn.

Mniej szczęścia miał drugi reprezentant klubu. Patryk Rakowski startował w kategorii 66 kg. Pierwsza walka zakończyła się zwycięstwem polskiego zawodnika. Pokonał reprezentanta Azerbejdżanu. W drugim starciu Rakowski uległ Holendrowi i tym samym zakończył udział w turnieju.

W całym zawodach wzięło udział blisko 350 zawodników z 23 krajów.