Michał Dubicki obronił tytuł na XVIII Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników STIHL TIMBERSPORTS®. Krystian Kaczmarek drugi! [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
STIHL TIMBERSPORTS®
Michał Dubicki z OSP Konary obronił tytuł najlepszego ekstremalnego drwala w Polsce! Krajowy czempionat zdobył podczas sobotnich (10.07.2021) zawodów rozegranych w Poznaniu. Drugie miejsce w imprezie zajął Krystian Kaczmarek.

Mistrzostwa Polski STIHL TIMBERSPORTS® 2021

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym w 3 rundach. Zawodnicy rywalizowali w 6 konkurencjach TIMBERSPORTS®, a o przejściu do następnej rundy decydował osiągnięty przez każdego z nich czas. Sześciu najlepszych atletów znalazło się w ścisłym finale.

Reprezentanci ziemi rawickiej na medal

Zwycięzcą zawodów w Poznaniu został mistrz Polski i Europy - Michał Dubicki z Konar. Świetny występ zaliczył również inny reprezentant ziemi rawickiej - Krystian Kaczmarek z Ostój, który zajął drugie miejsce w kraju. Natomiast Marcin Juskowski ze Szkaradowa zajął 8 miejsce.

Bili rekordy

Zawodnicy z ziemi rawickiej podczas zawodów w Poznaniu pobili szereg swoich rekordów życiowych, ale też najlepszych wyników w historii kraju. Krystian Kaczmarek ustanowił nową "życiówkę" w Single Buck, Michał Dubicki pobił rekord Polski w Hot Saw (z wynikiem 7.23) a Marcin Juskowski ustanowił nowy krajowy rekord w swojej ulubionej konkurencji Stock Saw.