Medal mistrzostw świata w koszykówce 3x3 nie dla Polski. Koszykarki i koszykarze odpadli w ćwierćfinałach [ZDJĘCIA i FILM]

Jakub Latusek
Reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 z rawiczanką Klaudią Gertchen w składzie nie zdobyła medali na rozegranych w Antwerpii mistrzostwach świata (2022). Medalu nie wywalczyli także mężczyźni - obie polskie kadry odpadły w ćwierćfinałach.

Mistrzostwa Świata 3x3 w Antwerpii (2022)

Reprezentacja Polski kobiet w koszykówce 3x3 w mistrzostwach globu wystąpiła w składzie: Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Dominika Owczarzak oraz Klaudia Sosnowska.

Nasze koszykarki rozpaliły nadzieje na medal wszystkich kibiców w kraju. Po tym, jak wygrały swoją grupę bez porażki i bezpośrednio awansowały do fazy pucharowej, coraz więcej osób przyznawało, że Polki mogą być "czarnym koniem" tych mistrzostw.

Porażka z Litwą

Niestety, już w ćwierćfinale na ich drodze stanęła dobrze dysponowana reprezentacja Litwy. Chociaż koszykarki z Polski walczyły do końca, ostatecznie uległy naszym południowym sąsiadkom 16:19. Na osłodę pozostaje fakt, że w tym spotkaniu najlepiej punktującą w polskiej kadrze była rawiczanka - Klaudia Gertchen.

Mistrzyniami świata zostały Francuski, które pokonały Kanadę 16:13. W meczu o brązowy medal Chiny wygrały z Litwą 21:11.

Najlepsze akcje meczu Polski - Litwa na mistrzostwach świata w koszykówce 3x3 (2022)

Porażka w ćwierćfinale także u mężczyzn

Z Antwerpii bez medalu wracają także reprezentanci Polski. W ćwierćfinale kadra Polski w składzie: Łukasz Diduszko, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch, Przemysław Zamojski , przegrała z gospodarzami turnieju Belgami 18:14.

Mistrzami świata została drużyna Serbii, która w finale pokonała Litwę 21:16. Brąz wywalczył zespół Francji, który wygrał z Belgią 18:17.