Joanna Mosiek z Kadeta Rawicz została halową wicemistrzynią Polski w trójskoku U20! Świetny start zaliczył również Aleksander Bańkowski

Jakub Latusek
MAREK BICZYK, TOMASZ KASJANIUK - PZLA
Świetny występ zanotowało dwoje zawodników MUKS Kadet Rawicz na halowych mistrzostwach młodzieżowców w Toruniu (12 - 14 lutego 2021). Z medalem wraca do Rawicza Joanna Mosiek!

Asia Mosiek z medalem i "życiówką"

W toruńskiej Arenie Joanna Mosiek w trójskoku w kategorii U20 zdobyła srebrny medal oraz uzyskała nowy rekord życiowy, który teraz wynosi 12,73 m.

- Asia zaliczyła bardzo dobry, bo równy konkurs, co świadczy o dobrym przygotowaniu i jeszcze większych możliwościach - mówi trenerka rawickich lekkoatletów Aldona Świtała.

Zawody trójskoku w Toruniu wygrała Julia Wyrwas, która uzyskała wynik 12.92 m. Rekord Polski do lat 20 wynosi 13.02 m. W 2000 roku uzyskała go Kamila Rywelska podczas zawodów w Spale.

Młodzi lekkoatleci z Rawicza pokonują własne limity

Świetny start zaliczył również Aleksander Bańkowski, który w trójskoku U18 wywalczył 10 lokatę i również poprawił "życiówkę" (12,09 m).

- Dla Olka był to debiut w tej konkurencji na imprezie rangi Mistrzostw Polski. Bardzo cieszy fakt, że Kadeci na docelowych imprezach uzyskują rekordy życiowe - dodaje Aldona Świtała.

Za tydzień ostatni start dla rawickich lekkoatletów. Na Halowych Mistrzostwach Polski seniorów zaprezentują się Joanna Mosiek i Patrycja Twardowska.

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”