Jakub Korczyński został mistrzem Wielkopolski juniorów w boksie! Wybrano go także najlepszym zawodnikiem turnieju [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
W Powiatowej Hali Sportowej w Pile odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski seniorów i juniorów w boksie (2022). Nasze miasto również miało swojego reprezentanta w gronie najlepszych pięściarzy województwa - był nim Jakub Korczyński ze Sportów Walki Rawicz, który wraca z nowym tytułem!

Mistrzostwa Wielkopolski w Boksie (2022)

Do mistrzostw w Pile zgłosiło się 37 zawodników i 12 zawodniczek z 12 wielkopolskich klubów.

W powiatowej hali sportowej zaprezentowały się kluby: WKS Sokół Piła, KS Sporty Walki Piła, Sporty Walki Gostyń , KS Polonia 1912 Leszno , K.S.”OBRA”, Zbąszyń, Bagdasarian Boxing Club Poznań, Copacabana Konin, Klub Bokserski Olimpia Poznań, KB Warta Śrem oraz Boxing Trzemeszno.

Na ringu zaprezentował się także reprezentant KS Sporty Walki Rawicz - Jakub Korczyński, który startował w kategorii junior (67 kg).

Rawicki pięściarz wygrał swój półfinałowy pojedynek z Tobiaszem Copem z KS Polonia 1912 Leszno i zameldował się w finale rozegranym kolejnego dnia. Tu nie miał sobie równych - jednogłośną decyzją sędziów wygrał pojedynek z Kacprem Prentkim z Olimpii Poznań. Jakub Korczyński został mistrzem Wielkopolski!

To nie jedyne wyróżnienie, z którym młody zawodnik wraca z Piły - wybrano go także najlepszym zawodnikiem turnieju.

Zobacz zdjęcia z finałowego starcia Jakuba Korczyńskiego podczas Mistrzostw Wielkopolski w Boksie (2022)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0