Historia napisana. Pierwszy występ rawickiego zespołu w polskiej II lidze futsalu [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek, Andrzej Bartkowiak
Na hali w Szkole Podstawowej numer 6 wczoraj (02.11.2019) swój pierwszy mecz w sezonie rozegrał zespół Petro-Lawa Futsal Rawicz. To historyczne wydarzenie, bowiem jeszcze nigdy Rawicz nie miał swojej reprezentacji w oficjalnych rozgrywkach polskiej ligi futsalu. Niestety, chociaż zespół z Rawicza pierwszy zdobył bramkę (Adrian Nawrot), to ostatecznie uległ drużynie iCEA Futsal Poznań 1 - 4.

To była historyczna chwila dla absolutnego debiutanta w futsalu. Petro-Lawa Futsal Rawicz na inaugurację II ligi podejmowała bardziej doświadczony zespół iCEA Futsal Poznań. Zespół trenera Adriana Kociemby miał plan na inaugurację. Wszystkie siły rzucił na szalę już w pierwszych minutach. Gospodarze mieli okazje bramkowe, ale ich nie wykorzystali.

Sensacyjne prowadzenie

Z czasem do głosu doszli rywale, ale to wtedy gospodarzom wyszła kontra. Piłkę dogrywał Adrian Kaiser, a do siatki skierował ją Adrian Nawrot. W Rawiczu zapanowało szaleństwo, a goście chyba nie dowierzali w to, co się stało. Co ciekawe, to prowadzenie utrzymało się do końca I połowy, co zwiastowało emocje po przerwie.

Zabrakło doświadczenia i sił

Po przerwie uwidoczniła się już przewaga zespołu ze stolicy Wielkopolski kierowanego przez niezwykle doświadczonego Patryka Rzepkę.

Konsekwencja i większe umiejętności wzięły w końcu górę. Kolejno do siatki trafiali: Kalbarczyk, Nawrocki, Wójcik i Masztalerz i wszystko zakończyło się triumfem faworyta spotkania (4:1). Niespodzianki jednak nie było.

- Myślę, że trochę napędziliśmy strachu rywalowi. Pokazaliśmy charakter i zostawiliśmy serce na parkiecie. Gdybyśmy może wykorzystali jedną czy dwie sytuacje z pierwszej części, to być może nie przegralibyśmy inauguracji u siebie - mówi Daniel Moeglich, prezes Futsal Rawicz.

Dodajmy, że w II kolejce rawiczan czekają derby w Gostyniu.