Derby powiatu rawickiego dla Sarnowianki Sarnowa. Sparta Miejska Górka musiała uznać wyższość rywala zza miedzy [ZDJĘCIA]

Jakub Latusek
Zwycięstwem gości zakończył się dzisiejszy (01.05.2021) derbowy pojedynek pomiędzy Sarnowianką i Spartą. Na stadionie w Miejskiej Górce wygrali piłkarze z Sarnowy (0-1).

Cały mecz toczył się na wyrównanym poziomie. Bramkę dla Sarnowianki tuż po rozpoczęciu drugiej połowy meczu strzelił Sebastian Sęk. Ostatnie 20 minut spotkania to nieustające próby ataku Sparty, przy jednoczesnej dobrej obronie zespołu z Sarnowy.

Po dzisiejszym meczu Sparta Miejska Górka zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli (26 pkt), natomiast Sarnowianka Sarnowianka 13-te (16 pkt).

Niestety dzisiejszy pojedynek nie mógł odbyć się przy udziale nawet niewielkiej publiczności. Derbowe starcia pomiędzy Sarnowianką i Spartą od lat słynęły z zaciętego dopingu kibiców. Pomimo zakazu wstępu, spora część najwierniejszych fanów przybyła dopingować swoich zawodników pod stadionem.

Sparta Miejska Górka - Sarnowianka Sarnowa 0-1(0-0)

Derby powiatu rawickiego dla Sarnowianki Sarnowa. Sparta Mie...

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?