65. Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w Toruniu. Rawiccy lekkoatleci zaliczyli świetne występy

Jakub Latusek
Pixabay
W ubiegły weekend (20-21.02.2021) na Arenie Toruń odbyły się 65. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. W imprezie udział wzięła trójka rawickich sportowców, którzy zanotowali świetne rezultaty.

Dalekie skoki Asi i Patrycji

W trójskoku rywalizowały Joanna Mosiek oraz Patrycja Twardowska z MUKS Kadet Rawicz.

Kolejny rewelacyjny występ zaliczyła Joanna Mosiek (przed tygodniem została wicemistrzynią kraju do lat 20-tu), która zajęła 5 miejsce. Swój najlepszy wynik (12.70 m) uzyskała w ostatniej - szóstej próbie.

- Nasza wychowanka była najmłodszą uczestniczką konkursu trójskoku i potwierdziła swoją wysoką formę sportową - komentuje start podopiecznej, trenerka rawickiego Kadeta, Aldona Świtała.

Z kolei 10. miejsce zajęła klubowa koleżanka Asi - Patrycja Twardowska, która skoczyła na odległość 11,85 m. Tym samym uzyskała 4. najlepszy rezultat w kat. U23.

- Pati zajęła najtrudniejsze dla sportowca miejsce, bo tuż poza podium. Medal był na wyciągnięcie ręki, ale zabrakło szczęścia, a więc ważnego trzeciego skoku - dodaje Aldona Świtała.

Zawody wygrała Adrianna Szóstak z OŚ AZS Poznań, która pobiła swój rekord życiowy i skoczyła na odległość 13.56 m.

Udany start Eryka

Natomiast 8. miejsce w zawodach 7-boistów zdobył rawiczanin Eryk Świergocki, reprezentujący LKLA Krokus Astromal Leszno. W klasyfikacji U23 rezultat Eryka był trzeci. Warto dodać, że podobniej jak w przypadku Joanny Mosiek, rawiczanin również był najmłodszym startującym w tej konkurencji zawodnikiem.