20. PKO Poznań Maraton. Jak pobiegli mieszkańcy regionu rawickiego?

Jakub Latusek
Łukasz Gdak/Grzegorz Dembiński
Za nami emocje związane z 20. PKO Poznań Maratonem im. Macieja Frankiewicza. Wygrali Kenijczyk Cosmas Kyeva i pochodząca z Wagrowca Monika Stefanowicz. Jak na trasie biegu poradzili sobie mieszkańcy regionu rawickiego?

Kenijczyk pokonał trasę w czasie 2:12:05. 34-latek wygrał po raz drugi z rzędu, a trzeci w ogóle i zrobił to jako pierwszy zawodnik w historii poznańskiego biegu. Do rekordu trasy zabrakło mu zaledwie 20 sekund... Drugie i trzecie miejsce zajęli rodacy Kyevy, Raymond Chemungor i Mathew Kiptoo.

Wśród kobiet wielkie zwycięstwo odniosła Monika Stefanowicz, która na wygraną czekała aż 17 lat (wtedy debiutowała w poznańskim maratonie). 39-latka wyprzedziła Etiopkę Tigist Bedadę dopiero kilometr przed metą i zwyciężyła w czasie 02:37:42. Kyeva i Stefanowicz za zwycięstwo otrzymali czeki na 20 tys. zł.

Jakie lokaty zajęli biegacze z regionu rawickiego?