(© zdjęcie: archiwum SP w Bojanowie)

Od nowego roku szkolnego Szkoła Podstawowa w Bojano-wie będzie miała nowego dyrektora. Na emeryturę odchodzi długoletni nauczyciel oraz kierujący tą placówką Leszek Stark.

Przez 46 lat był nauczycielem matematyki, a przez 27 kierował szkołą w Bojanowie.

– Dyrektorem zostałem 1 sierpnia 1984 roku. Placówka nosiła wówczas nazwę Gminnej Szkoły Podstawowej – wspomina Leszek Stark. – Wcześniej przez 11 lat byłem zastępcą. Od tego czasu przez szkołę przewinęło się już kilka pokoleń mieszkańców Bojanowa i okolicznych wsi. Teraz przyszedł czas na emeryturę.

Formalnie Leszek Stark pełni swoją funkcję jeszcze do sierpnia, kiedy to jego obowiązki przejmie Teresa Polc, nauczycielka przyrody oraz od 11 lat wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bojanowie.

– To osoba z dużym doświadczeniem – dodaje Leszek Stark. – Nie mam jeszcze konkretnych planów, co będę robił na emeryturze. Najpierw dobrze odpocznę, a później coś sobie znajdę. Trudno po tylu latach tak nagle się przestawić.

Zobacz także: Rawicz: Będzie parking przy cmentarzu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

japa (gość)

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zawiązanie kręgu przyjaźni szkół imienia Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Oby ta współpraca nadal rozwijała się i przynosiła owoce. Niech drogi nam Patron wyprasza dla Ciebie wiele łask. Pozostajemy z wdzięcznością