RAWICZ - Miasto w podglądzie kamer

Autor:

2007-01-02, Aktualizacja: 2007-01-02 13:14

Na trzech głównych ulicach miasta – Wojska Polskiego, Rynku i Zielonym Rynku, zostały zainstalowane kamery monitorujące. Są to urządzenia obrotowe, które rejestrują zdarzenia także na pobliskich ulicach i placach.

Na trzech głównych ulicach miasta – Wojska Polskiego, Rynku i Zielonym Rynku, zostały zainstalowane kamery monitorujące. Są to urządzenia obrotowe, które rejestrują zdarzenia także na pobliskich ulicach i placach. Obraz ten poprzez kamery dociera do Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.
Te dwa deptaki i Rynek najbardziej wymagały monitoringu. Tam najczęściej dochodziło do zakłócania spokoju mieszkańców. Kamery ułatwią nam pracę podkreśla młodszy inspektor Sławomir Śmiełowski, komendant powiatowy policji.
Założenie monitoringu, którego domagali się mieszkańcy głównie centrum Rawicza, sfinansowała gmina. Na ten cel z kasy miasta wydano 100 tysięcy złotych.
Jeśli to rozwiązanie zda egzamin, zainstalujemy więcej kamer na ulicach i placach zapowiada Tadeusz Pawłowski, burmistrz Rawicza.


Sonda

Letnich atrakcji w moim mieście jest...

  • jak na lekarstwo. (79%)
  • wystarczająco, ale mogłyby być ciekawsze. (10%)
  • na tyle dużo, że często nie wiem co wybrać. (10%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.